JOBOLAND

 

JOBOLAND to jeden z najstarszych w Danii parków rozrywki z pięknym ogrodem i największym zegarem kwiatowym w Europie.

 

Już w 1933 r. miejscowy rolnik Emil Ipsen zamienił swoje gospodarstwo wraz z ogrodem na rodzaj parku rozrywki. Jego powierzchnia wynosi 55.000 m2, a w najpiękniejszym w Danii parku wodnym o powierzchni 6000m2, z bajkowym kąpieliskiem, oprócz basenów znajduje się 5 zjeżdżalni, 125-metrowa szalona rzeka, którą pokonuje się na gumowych kołach, brodziki dla maluchów. Woda ma stałą temperaturę 22 st. C.

 

Tuż przy kąpielisku znajduje się rozległy taras z wieloma stolikami i krzesełkami, parasolami, a także kiosk, gdzie można kupić lody, zimne i cieple napoje oraz lekkie przekąski.

 

W cenę wstępu wliczone są również inne atrakcje, jak ogród zoologiczny, wyciąg krzesełkowy, karuzele, kolejka górska, tor przeszkód, dmuchane skocznie, rury-zjeżdżalnie, minigolf, bowling i wiele innych. Po jeziorze można popływać na łodziach wiosłowych. Na małych i dużych “rajdowców" czeka też atrakcja: dwa tory wyścigowe z 15 pojazdami Buggy Racers.

 

W parku mieszkają też trolle, nazywane tutaj Mieszkańcami Podziemia (De Underjordiske). W sezonie, w każde popołudnie w centralnym punkcie Jobolandu odbywa się pokaz sztuki magicznej w wykonaniu Tagoras.

 

Joboland wyposażony jest we wszystko co niezbędne, aby zapewnić gościom udany, nawet całodzienny pobyt. Wprawdzie na terenie parku działa rozbudowana baza gastronomiczna, ale można zabrać ze sobą własne jedzenie, gdyż miejsc nadających się na rodzinny piknik jest wiele.

 

Dojazd do parku z Nexo, dokąd przypływa wielu polskich turystów, zapewniają autobusy linii 7, kursujące co godzinę. Dla grup istnieje możliwość zorganizowania specjalnego transportu, po wcześniejszym uzgodnieniu i rabatu.