BornholmerFaergen/Bornholmstrafikken

 

Zadzwoń: 791 347 902 i sprawdź dostępność biletu!

 

Z BornholmerFaergen (dawna nazwa: Bornholmstrafikken) droga na Bornholm jest prosta. Ze Szczecina do Sassnitz przez Lubieszyn, Pasewalk, Anklam (lub autostradą , ale niewiele zaoszczędzi się czasu, a bardziej monotonnie), Greiswald i Stralsund to zaledwie 210 km. Autostradą „berlińską” 258 km. Z Poznania – 460 km.
Od kilku lat również możliwość przejazdu przez przejście graniczne w Świnoujściu.
A z Sassnitz już tylko 3,5 godziny promem.

 

Szczegółową mapę dojazdu do Sassnitz przesyłam na życzenie, po dokonaniu rezerwacji i wpłacie zaliczki.

 

W 2013r. połączenie od 23.03 do 19.06. i od 2.09 do 20.10. we czwartki, soboty i niedziele (dodatkowe rejsy w poniedziałki: 1.04 i 20.05).
od 20.06 do 1.09. codziennie

 

Jeśli chcesz tylko zasięgnąć informacji, zadzwoń lub napisz (jeśli coś jest niejasne):
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

A oto jak wyglądają formalności zakupu biletu Bornholmstrafikken (płatność w euro na konto walutowe w MultiBanku):
Po otrzymaniu od Państwa zamówienia z dokładną datą, liczbą osób i wysokością auta (do 1,95 lub powyżej 1,95m), sprawdzam dostępność miejsc (mogę też to zrobić drogą telefoniczną, jeśli w momencie kontaktu mam dostęp do internetu) i wstępnie rezerwuję bilet. Potwierdzam wówczas Państwu dostępność biletów, przesyłam nr konta, na jakie należy dokonać przelewu. Wówczas macie Państwo 3 dni robocze na wpłatę 30% wartości biletów (min. 25 euro) - jeśli do terminu wyjazdu jest min. 45 dni (wysyłam wówczas Państwu materiały reklamowe), reszta na 20-30 dni przed wyjazdem.
Po otrzymaniu pełniej kwoty wysyłam Państwu mailem bilet, z którym - po wydrukowaniu - zgłaszają się Państwo na terminalu w Sassnitz - Mukran. Możecie też Państwo posługiwać się tylko numerem rezerwacji z biletu.
I to wszystkie formalności.

 

Jeśli z jakichś powodów nie dojdzie do podróży, o czym będę poinformowana przed terminem rejsu, otrzymują Państwo zwrot niemalże całej kwoty, potrącam jedynie 25 euro kosztów organizacyjnych.
Jeśli bilet nie będzie wykorzystany i nie zdążę odwołać rezerwacji (np. spóźnią się Państwo na prom), otrzymacie Państwo zwrot 70% wartości niewykorzystanego biletu. Oczywiście muszą się Państwo o to do mnie zwrócić, by wystąpić do Bornholmstrafikken, gdyż ja nie sprawdzam, czy każdy bilet na pewno był wykorzystany.
Proszę też wziąć pod uwagę, że ta linia jest dość popularna, szczególnie wśród Niemców, którzy z dużym wyprzedzeniem planują urlopy i należy wcześniej rezerwować bilet.